Konference Pražská nádraží ne/využitá

Občanské sdružení Tady není developerovo spolu s Galerií Jaroslava Fragnera, Výzkumným centrem průmyslového dědictví ČVUT a dalšími partnery pořádalo dne 08. března 2012 mezinárodní konferenci „Pražská nádraží ne/využitá“. Akce se konala v Sálu zastupitelů na Magistrátu hl. m. Prahy, Mariánské nám. 2, Praha 1, moderoval Jakub Železný.

Konference byla součástí širšího záměru, který zahájil mezioborový dialog o dalším využití nádražních lokalit na území Prahy na modelu Nákladového nádraží Žizkov. Zahraniční přednášející představili úspěšné revitalizace dopravních a industriálních areálů v předních evropských metropolích a partnerských městech hlavního města Prahy.

Reportáž z konference naleznete na stránkách radia Wave: http://www.rozhlas.cz/radiowave/publicistika/_zprava/prazska-nadrazi-nevyuzita–1026117

Organizace a podpora: Galerie Jaroslava Fragnera, Výzkumné centrum průmyslového dědictví FA ČVUT, Tady není developerovo, o.s., Ministerstvo dopravy ČR, Hlavní město Praha a České dráhy, a.s.

Konference se konala pod záštitou Bohuslava Svobody, primátora hlavního města Prahy a Pavla Dobeše, ministra dopravy České republiky.

Přednášející:
Carlos Baztan Lacasa / Ayuntamiento de Madrid (ES)
Richard Biegel / FF UK (CZ)
Vanessa Miriam Carlow / COBE (DK)
Benjamin Fragner / VCPD (CZ)
Jeroen Dirckx / KCAP (NL)
Christoph Hrncir / Stadt Wien (AT)
Tomáš Hudeček / HMP (CZ)
Pavel Kalina / FA ČVUT (CZ)
Jan Sedlák / FA ČVUT (CZ)
Dieter Polkowski / BSU Hamburg (DE)
Jiří Střítecký / A 8000 (CZ)Součástí projektu byla také výstava Pražská nádraží ne/využitá, která se konala od 06. do 13. března 2012 v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze.

Více informací:
www.gjf.cz
www.vcpd.cvut.cz
www.tadynenideveloperovo.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *